Kategorie IoT řešení
Havárie způsobená prasklým potrubím a vysoké škody v důsledku pozdního zjištění aktuálního stavu. Prostřednictvím IoT sítí může zákazník v reálném čase sledovat v mobilní aplikaci spotřebu vody nebo reagovat na havárii a zabránit tak škodám. Vodárny zase řídí a monitorují svěřený majetek pomocí dispečerských systémů, mohou omezit a předvídat významné havárie, stejně jako efektivně nastavit plán obnovy a ekonomicky optimální rozvoj sítí.
V ČR je podle údajů ČSÚ asi 4 mil samostatně hospodařících domácností, vybavených měřením spotřeby elektřiny typu C tj. takovým, kde dodavatel energie provádí odečet stavu spotřeby 1x ročně pro účely zúčtování měsíčních záloh. Pokud si chce spotřebitel monitorovat stav své spotřeby pro účely jejího efektivního řízení, musí dnes na denní, týdenní měsíční bází opisovat stav elektroměru a tyto údaje ručně zpracovávat pro získání alespoň základního přehledu. Rozložení spotřeby během dne tímto způsobem prakticky sledovat nelze vůbec. Pokud by chtěl spotřebitel přepočítat údaje z elektroměru na Kč, tak by to znamenalo implementovat složité ceníky jednotlivých prodejců elektřiny do tabulkového pro
Průměrný řidič hledá parkovací místo asi 15 - 22 minut. Často to znamená větší spotřebu paliva, s tím spojené emise do ovzduší a nižší komfort. Připočteme-li ztráty podnikatelů, u kterých mají lidé méně času utrácet, a stres, který pak řeší zdravotnická zařízení, dostávají se výzkumy až k číslům jako 45 bilionů EUR jen pro 300 měst v USA. Přitom se očekává, že do roku 2050 bude žít ve městech 70 % populace.
Podle posledních statistik Světové zdravotnické organizace trpí "syndromem nezdravých budov" až 80 procent lidí v USA a Evropě. Na vině je necitlivé zateplování obvodového pláště a instalace plastových oken, které zamezují přirozenému odvětrávání a vedou ke zvýšení koncentrace škodlivin ve vzduchu. Se snahou energetické úspornosti nejen ve starých budovách se zateplila obálka budovy a vyměnili výplně otvorů (oken a dveří). Tím se zamezilo, do té doby přirozenému, větrání přes netěstnosti v obálce budovy. To je dobré pro zamezení tepelných ztrát, ale špatné pro vnitřní prostředí. Například plně obsazená třída na základní škole se "vydýchá" i za 20 minut. Takže pak jsou žáci a učitelé vystavení vlivu nejen vysoké koncentrace CO2. Hygienické limity koncentrace CO2 jsou překračovány až 5-ti násobně. Což má velmi negativní vliv zdraví a aktuální stav člověka.
Unikátní řešení postavené na IoT zásadním způsobem změní dostupnost zastřežení objektů, věcí a osob tak, že na něj dosáhne až 70 procent českých domácností. Produkt je však vhodný i do firemního prostředí. V současné době neexistuje finančně dostupné řešení, které uživatele upozorní na pohyb v objektu i mimo něj. Nelze monitorovat pohyb na místech, kde není wifi, LTE či GSM. Uživatel je upozorněn na mobilní telefon.
Podle České Asociace Pojistitelů (ČAP) je každý rok nahlášeno 50tis. pojistných událostí zapříčiněné vyplavením. Prasklá přívodní hadice nebo opotřebené potrubí ve většině případů nevytopí pouze jednu domácnost, ale i ty sousední. Včasná identifikace vznikající škody významně sníží velikost škod a zejména starosti s rozsahem a dobou prací, kterou bude jejich sanace vyžadovat. Mimo domácnost je také třeba monitorovat odlehlá místa, např. sklepy a objekty kde často stoupá hladina spodní vody, chaty v záplavových oblastech, uzavřené komory s technikou kde hrozí externí zaplavení. Uživatel je upozorněn na mobilní telefon.
Moderní pojetí průmyslu vyžaduje integraci velkého množství dat z různých senzorů a jejich interpretaci s cílem zvýšení produktivity a bezpečnosti procesů. Naše zařízení umožňuje připojení jakéhokoliv sensoru s odpovídajícím rozhraním, bezdrátový přenos dat a jejich vizualizaci v prostředí „cloudových“ aplikací. Interpretace většího množství dat pak vede k optimalizaci výrobních procesů, jak po stránce produktivity, tak bezpečnosti. Nezávislost platformy na externím napájení umožňuje nasazení i v náročnějším prostředí bez nutnosti vybudování infrastruktury. Universálnost řešení nabízí široké možnosti uplatnění všude, kde lze relevantní veličiny změřit a interpretovat ve vztahu k výrobním procesům.