Kategorie IoT řešení
Znáte jistě ten pocit na těžkých očních víček na tříhodinovém školení. V místnosti chybí kyslík, je vydýchaná a školitel to vnímá jinak, protože se pohybuje a mluví. Jeho slova však nedopadají na úrodnou půdu, všichni jsou ve stádiu hluboké letargie…
Znáte jistě ten pocit na těžkých očních víček na tříhodinovém školení. V místnosti chybí kyslík, je vydýchaná a školitel to vnímá jinak, protože se pohybuje a mluví. Jeho slova však nedopadají na úrodnou půdu, všichni jsou ve stádiu hluboké letargie asi tak 30 vteřin před usnutím.
CO, NO2, SO2, O3, teplota, vlhkost
Veškerá řešení IoT jsou již z principu tohoto řešení neviditelná. Dokud se nic neděje, nechceme ani vědět, že existují. Zbavují nás starosti nad dohledem a sledováním čehokoli. Toto řešení je jiné, toto řašení chce a musí být vidět. Je zcela lokální a slouží návtěvníkům akci, účástníkům školení, žákům, pracovníkům úřadů a podobně, aby jeho prostřednictvím jasně viděli, v jakém prostředí jsou, jaká je kvalita vzduchu v této aktuální místnosti. TANIX - AIR MONITOR je LCD panel pod stropem, natočený tak, aby na něj všichni viděli. Zobrazuje aktuální údaje o kvalitě vzduchu v místnosti snímané ve výšce 125 cm, tedy ve výšce hlavy sedícího účástníka školení. Účastníci školení tak zároveň sledují i aktuální vývoj stavu vzduchu a systém je včas upozorní na potřebu přestávky a intenzivního vyvětrání Nedochází tím k únavě, ztrátě koncentrace a zájmu, zvyšující se ospalosti účastníků a k poklesu efektivity školení.
TANIX - AIR MONITOR všem v místnosti poskytuje vizuální přehled o stavu ovzduší, které právě dýchají. Upozorní na nutnost přestávky a intenzivního vyvětrání. Dojde k rozproudění vzduchu, k pohybu, k přísunu kyslíku, zlepší se pozornost, nastartuje se činnost mozku, školení je efektivnější, účinnější, ale také oblíbenější u publika.
Doplnění o časovače - nastavení intervalů udržení reálné pozornosti.
Školící centra, sály, zasedací místnosti, kanceláře, jednací místnosti, školní třídy, úřady a veřejné budovy
Mladá Boleslav
End-to-End řešení, HW - IoT zařízení, Instalace IoT zařízení, konzultace, poradenství, návrh řešení, Projektový management IoT dodávky, Servis a reklamace, Servisní dohled, SW - IoT aplikace, SW - IoT datová platforma, analytika
Zatím nikde, pracujeme na tom.
Informace o aktuálním stavu životního prostředí nejsou zpravidla naměřena tam, kde by nás to nejvíce zajímalo - nejsou z místa, kde žijeme. Počasí je z Ruzyně a z Komořan, vítr z Milešovky a nebo Sněžky. Jakpak je dnes u nás doma? - zpívala ve svém hitu z roku 1964 Eva Pilarová. Je sice rok 2019, ale otázka je stále aktuální.
Každý subjekt, který připravuje nebo zpracovává potraviny musí ze zákona dbát na dodržování přísných hygienických standardů. Sám si musí v rámci metodiky HACCP vyhodnotit kritické body zpracovatelského řetězce, ve kterých by překročení teploty či vlhkosti vedlo k ohrožení zdraví strávníků či ke znehodnocení surovin pro výrobu samotnou. Existuje spousta firem, které tyto povinné záznamy na teplotách nechávají na manuálním odečtu pomocí svých zaměstnanců. Spolehlivost a kvalita záznamů je pak přímo úměrná jejich spolehlivosti, frekvence záznamů je vždy minimální možná a v případě, že dojde v odchylce od stanovené normy v intervalu mezi dvěma odečty či mimo pracovní dobu, neexistuje o tom ani záznam, ani nebylo možné předejít problémům a škodám. Samostatnou kapitolou je nákladnost na manuální odečet. Pracovní síla je dnes jednou z nejdražších položek a měli bychom ji využívat efektivně - i v tomto ohledu je Tanix se svými zanedbatelnými náklady přínosem.